csm Augustusplatz c Mike Claus Photography 28f4a85b8a - Leipzig Gezilecek Yerler

Leipzig Gezilecek Yerler

, turistlerin en çok ilgisini çeken şehirlerden birisidir. Kültürü ve sanatı açısından öne çıkan ve Almanya’da bulunan bir şehirdir. Önemli kütüphanelerin de bulunduğu bir şehir olan , konumu bakımından da önemli bir yere sahip olduğu için gezilecek birçok yer bulunabilmektedir. Kültürü açısından da Avrupa’da yaşanılabilir en güzel şehirlerden birisidir. İşte karşınızda Gezilecek Yerler :

1.

GrassiFruehl - Leipzig Gezilecek Yerler

1895 yılında kurulmuş olan bu müze, aslında içerisinde 3 müze barındırmaktadır. Bu müze, daha çok müzik enstrümanları, sanat ve etnografya ile ilgilidir. 1929 yılında taşınmış olan Grassi Müzesi’nde bulunan Müzik Enstrümanları Müzesi, turistlerin en çok ilgisini çeken yerdir. Bunun asıl nedeni, Orta Çağ’dan gelen farklı müzik enstrümanlarıdır.

2.

nkak6ug053.m4 - Leipzig Gezilecek Yerler

  1. yüzyılda inşa edilmiş olan St. Nicholas Kilisesi, şehirde çok önemli bir yere sahiptir. St. Nicholas Kilisesi, komünist rejime karşı önemli bir rol oynamıştır. 75 metre uzunluğundaki kulesi ile turistlerin ilgisini çeken bir yerdir.

Leipzig Hayvanat Bahçesi - Leipzig Gezilecek Yerler

1878 yılında açılmış olan Leipzig Hayvanat Bahçesi, büyük bir alana sahiptir ve burada bir çok hayvan türü bulunmaktadır. Almanya’daki en eski hayvanat bahçelerinden birisidir. Leipzig Hayvanat Bahçesi’nde, 850 civarında hayvan türü görmek mümkündür. En eski hayvanat bahçelerinden birisi olmasına rağmen, çok güzel ve çok temiz bir yer olduğu açıktır.

4.

The German Library - Leipzig Gezilecek Yerler

Etkileyici görünümü ile turistlerin ilgisini çeken bir diğer yerdir. Bu kütüphane, çatısı altında, Alman edebiyatı ile ilgili birçok kitap barındırmaktadır. 1916 yılında inşa edilmiştir. Turların İngilizce verilmesi de bir avantajdır.

5.

Leipzig University - Leipzig Gezilecek Yerler

  1. Dünya Savaşı’nda ciddi hasar gören Leipzig Üniversitesi, dünyanın en eski üniversitelerinden birisidir. Günümüzde, bu üniversite Mısır Müzesine ev sahipliği yapmaktadır. Buna ek olarak, bünyesinde bir kaç müze daha bulundurmaktadır. Mutlaka gezilip görülmesi gerekilen yerlerden birisidir.

muhammet polat

Yorum ekle